Diagnostyka i leczenie łysienia

 Konsultacja dermatologiczna + Trichoskopia

DIAGNOSTYKA I LECZENIE ŁYSIENIA ORAZ CHORÓB SKÓRY GŁOWY

Trichoskopia jest to zaawansowana, cyfrowa technika urządzeń pozwala na oglądanie włosów w powiększeniu 30-, a nawet 70-krotnym. Badanie to umożliwia ocenę kondycji łodyg włosów, ujść mieszków włosowych i otaczającej jej skóry. Metoda ta jest całkowicie bezinwazyjna i bezbolesna.

Pozwala ono również na archiwizację obrazów trichoskopowych co daje możliwość porównania efektów terapii. Metoda umożliwia zdiagnozowanie wszystkich typów łysienia, w tym łysienia androgenowego, telogenowego, bliznowaciejącego, plackowatego. Tylko przeprowadzenie badania trichoskopowego przez lekarza poprzedzone wywiadem lekarskim, stanowi podstawę do zdiagnozowania przyczyny problemu.

Trichoskopia sprawdza się także w diagnostyce zmian strukturalnych łodygi włosa. Jak również można również zdiagnozować choroby zapalne dotyczące skóry głowy np. łuszczycę, łojotokowe zapalenie skóry grzybicę i inne.

Wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Po odpowiednim rozpoznaniu przez lekarza dermatologa trichologa typu łysienia z jakim zmaga się pacjent możemy wdrożyć celowaną terapię. Tylko prawidłowo postawiona diagnoza umożliwi zastosowanie skutecznego leczenia, gdyż poszczególne typy łysienia charakteryzują się odmiennymi mechanizmami. Połączenie odpowiednio dobranej farmakoterapii, suplementacji oraz metod zabiegowych (m.in.  mezoterapia skóry głowy, terapia peptydowa włosów, iniekcje sterydowe) jest w stanie przynieść korzystne efekty i zahamować wypadanie włosów.

Umów wizytę już dziś !

Zapraszam dr n. med. Marta Samborska

Tel. 609 873 414

Edytuj